BIOGRAPHY

20. january 2013 at 0:38 | Darela Sklars

Bar Refaeli (hebrejsky בר רפאלי; narozená 4. června 1985) je izraelská modelka a příležitostná herečka. Byla cover modelka pro 2009 Sports Illustrated Swimsuit Issue a byla zvolena #1 magazínem Maxim na Hot 100 seznamu v roce 2012.

Mládí

Bar Refaeli se narodila do izraelské židovské rodiny v Hod HaSharon, Izraeli. Její rodiče, Rafael a Tzipi, vlastní kočovní ranč. Její matka byla úspěšnou izraelskou modelkou v roce 1970 vystupující pod svým dívčím jménem, Tzipi Levine. Refaeli má tři bratry. Začala svou kariéru modelky už v osmi měsících, kdy se objevila v reklamách. Refaeli musela nosit rovnátka ve svém raném věku, svou kariéru modelky ukončila do svých 15-ti let, k modelingu se vrátila k reprezentaci Irene Marie Models.

Kariéra

Kariéra modelky
Refaeli začala kariéru modelky v osmi měsících pro dětskou komerci. Do věku 15-ti let vystupovala v kampaních pro módní značky Castro a Pilpel, také hrála v reklamě pro Milky. Refaeli získala titul "Modelka roku" v izraelské soutěži krásy v roce 2000.

Refaeli se objevila v ELLE (Francie), Maximu a GQ (Itálie). Debutovala v roce 2007 v Sports Illustrated Swimsuit Issue, stala se tak první izraelskou modelkou, která se zde objevila, pózující s rockovou kapelou Aerosmith. V roce 2009 se Bar stala covermodelkou pro Sports Illustrated Swimsuit Issue. Na fotografiích ze shootu pózovala Bar v bikinách, byla zvěčněná na boku letadla Boeing 737 po propagační dohodě se Southwest Airlines, což vedlo ke kritice od Jihozápadních cestujících, kteří obraz považovali za nevhodně sexuální a "urážející rodiny". V říjnu téhož roku byla Refaeli znovu diskutována, když Haredi groups kritizoval billboardovou kampaň Tel Aviv, ve které se objevila polonahá, uvedli, že to může "otrávit" veřejnost. Billboardy byly následně odstraněny.


Předváděla pro Subaru, Accessorize, pro Brazilskou oděvní linii Besni, Italské šperky řady Marco Bicego a Rampage. V roce 2009 dělala modelku pro Garnier International.

Dne 5. března 2009 obdržela Refaeli "World Style Award", prezentující Women's World Awards ocenění za její "přirozenou eleganci, smysl pro styl a soucit." V říjnu téhož roku byla Refaeli pozvána na módní událost Fashionable a tiskovou konferenci do Istanbulu, pro kterou se objevila v jejich reklamě. Refaeli byla zvolena #42 v roce 2008, #57 v roce 2010 a #97 v roce 2011 v seznamu FHM "100 Sexiest Women" a poprvé v seznamu Maxim's Hot 100 v roce 2012.

Filmová a televizní kariéra
Refaeli spolu-učinkovala v izraelském televizním seriálu Pick Up v roce 2005. V říjnu 2008 spolu-hostovala Bravo speciální program Tommyho Hilfigera představující ironicky kultovní Ameriku, založený na knize Ironic Iconic America napsanou Georgeem Loisem. Vrátila se jako programový hostit v roce 2009, tentokrát pro krátké oživení MTV House of Style.

Dne 18. ledna 2011 se Refaeli zúčastnila premiéry anglického filmu Session in Israel, v němž si zahrála. Režie se ujal izraelec Haim Bouzaglo, film je psychologickým thrillerem, který vypráví příběh o manipulativním psychiatrovi, který se stane posedlý novým mladým pacientem.

Působila jako hostující soudce (porotkyně) na cyklu čtyř Německo hledá Topmodelku (Germany's Next Topmodel), jehož součástí je Heidi Klum.

V listopadu 2012 odstartovala svou vlastní modelingovo-kastingovou šou Million Dollar Shootingstar na německém televizním kanálu Sat.1.

Obchodní podnik
V roce 2011 Refaeli a Dudi Balsar, právník a bývalý model, vytvořili e-komerční společnost pojmenovanou Under.me (pode mnou), kde prodávají navržené spodní prádlo. V listopadu 2011 společnost navýšila 1.000.000 dolarů do fondů rozvojového kapitálu.

Osobní život

V minulosti byla spojená s hercem Davidem Charvetem ze seriálu Baywatch a Uri El-Natan, Refaeli začala vztah s americkým hercem Leonardem DiCapriem v listopadu roku 2005 poté, co se s ním setkala na párty v Las Vegas uspořádané pro kapelu U2. V průběhu jejich cesty do Izraele v březnu 2007 se pár setkal s izraelským prezidentem Shimonem Peresem a navštívil Refaelino rodné město Hod HaSharon. Vztah skončil v červnu roku 2009. Řada reportérů však naznačila, že na začátku roku 2010 mohou svůj vztah znovu oživit. V květnu roku 2011 bylo ohlášeno, že pár ukončil svůj romantický vztah, no zůstali přátelé.

Její vztah s DiCapriem zapříčinil, že jedna nacionalistická izraelská organizace jí zaslala dopis, který později unikl do tisku, ve kterém byla požádána, aby si kvůli "budoucí generaci židů" nebrala "nežida" za muže. Jedná se o žádost podobnou té, která byla podobnou v roce 1998, zaslanou Izraelem Miss World vítězce Linor Abargil, o několik let dříve.

Refaeli se svěřila magazínu L'Isha, že upřednostňuje držet se zpět (chovat se jako normální lidi) - a to i když trávila hodně času s DiCapriem venku. "Jsem tam s ním, jsem na všech akcích," říká. "Prostě s ním nechodím ruku v ruce. Nevidím žádný důvod. Nepotřebuji s ním pózovat před kamerami. Nikdo nemusí vidět, jak se líbáme."

Filantropie/osobní kauzy
Refaeli se stala dobrovolnicí pro projekt Sunshine, neziskovou organizací, která poskytuje bezplatné služby a programy pro děti, které čelí životem ohrožující onemocnění. Také nabídla pomoc organizaci Ahava, která se zabývá péčí o domácí zvířata, opuštěná v severním Izraeli během izraelsko-libanonského konfliktu z roku 2006.

Refaeli a filmový režisér Shahar Segal souhlasily, že s volnou kampaní pod heslem "O jednu tašku méně" omezí používání plastových tašek.

V srpnu roku 2010 se rozhodla napsat speciální reportáž ve spolupráci s Better Place o tom, proč se domnívá, že by více lidí mělo řídit auta na elektrický pohon.

Vojenská služba (vojna)
V roce 2007 bylo ohlášeno, že se Refaeli vdala za rodinnou známost a brzy se rozvedla pro to, aby se nemusela zúčastnit vojenské služby k Izraelským obranným sil, která je závazná jak pro muže tak i pro ženy ve věku nad 18 let. Izraelské fórum na podporu rovnocennosti v Burden hrozilo bojkotem módního řetězce Fox v případě najmutí Refaeli, no obě strany dosáhly kompromisu, ve kterém se dohodli, že Refaeli navštíví zraněné izraelské vojáky IDF (Izraelské obranné síly) a podpoří zapsání se do armády. Bar později uvedla: "Nelituji nezapsat se, vyplatilo se to. Je to jak to je, celebrity mají jiné potřeby. Doufám, že můj případ ovlivní armádu." V roce 2009 kolegyně Bar, Izraelská modelka Esti Ginzburg, která podporuje zápis k armádě ji kritizovala za její odvolání se vůči vojenské službě. V roce 2011 se Refaeli objevila na obálce italského magazínu GQ s vojenskou tématikou v květnovém vydání.

VŠECHNY KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU ZDE
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama